Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Kalendarz Zdrowych Wydarzeń - maj 2023

31 maja (środa) materiał on-line dostępny 24/7
Środa z Profilaktyką - Korzyści zdrowotne karmienia piersią

➤ W dniach od 26 maja do 1 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. W ramach dzisiejszej akcji „Środa z Profilaktyką” Narodowy Fundusz Zdrowia mówi o korzyściach płynących z karmienia piersią dla dziecka i dla matki.. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.


31 maja (środa), godz. od 10 do 12
Tydzień Zdrowia Rodziny

Rzeszów ul. Zamkowa 8, Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
sprawdź lokalizację według Google Maps

Karmienie piersią ma ogromne znaczenie dla przyszłości niemowlęcia. Konsultacji w tym zakresie udzielą Specjalistki Położnictwa – Pani Anna Łukasiewicz i Ewa Buczko ze Szpitala w Przemyślu, prowadzące szkołę rodzenia i poradnię laktacyjną Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej

 

29 maja (poniedziałek), godz. od 12 do 14
Tydzień Zdrowia Rodziny

Rzeszów ul. Zamkowa 8, Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
sprawdź lokalizację według Google Maps

Mimo, że spotkanie poprowadzą Ekspertki ze Stowarzyszenia "Rzeszowski Klub Amazonka" to właśnie Panowie często wykrywają zmiany w piersiach swoich Żon czy Partnerek. „Profilaktyka raka piersi” to wydarzenie poświęcone zostanie zdrowiu kobiet, w szczególności profilaktyce raka piersi. Zaproszone Amazonki będą zachęcały do badań i podpowiedzą jak to robić. Wydarzenie to kierujemy również do osób, które wspierają lub mają w swoim otoczeniu kobiety z chorobami nowotworowymi piersi. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej

 

26 maja (piątek) materiał on-line dostępny 24/7
Biuletyn NFZ - Mamo! Mamo! Mammobus!

➤ 26 maja to Dzień Matki i jednocześnie bardzo dobra okazja, aby zachęcić nasze Mamy i Babcie do skorzystania z profilaktycznego badania piersi. Bezpłatna przesiewowa mammografia to wyraz dbania o własne zdrowie i możliwość wczesnego wykrycia rozwijającego się nowotworu oraz skuteczna walka z chorobą. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

26 maja (piątek), godz. od 10 do 12
Tydzień Zdrowia Rodziny

Rzeszów ul. Zamkowa 8, Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
sprawdź lokalizację według Google Maps

Specjaliści z zakresu Zdrowia Publicznego Oddziału Epidemiologii i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie udzielą naszym Klientom konsultacji z zakresu Zdrowia Publicznego, w szczególności zapobiegania chorobom zakaźnym i cywilizacyjnym oraz profilaktyki chorób nowotworowych. Będzie można uzyskać również informacje dotyczące kalendarza szczepień. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej

 

25 maja (czwartek) od godzin. 15:30
Klub Pacjenta

Mielec ul. Skłodowskie-Curie 4, Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych
sprawdź lokalizację według Google Maps

"Klub Pacjenta" to już kolejne spotkanie, których celem jest popularyzacja wiedzy na temat profilaktyki. Podczas tych wydarzeń mieszkańcy Mielca beda zachęcani do dbania o własne zdrowie poprzez promowanie badań profilaktycznych, prowadzenia zdrowego stylu żucia, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Będą rozmowy o chorobach cywilizacyjnych, o tym jak możemy się ich ustrzec, jak sobie z nimi radzić. Tradycyjnie spotkanie Klubu Pacjenta obejmować będzie krótkie prelekcje lekarzy i specjalistów, jak również czas na indywidualne rozmowy ze specjalistami oraz bezpłatne badania przesiewowe. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej

 

24 maja (środa) materiał on-line dostępny 24/7
Środa z Profilaktyką - Zdrowie Kobiet: ciąża

➤ W tym tygodniu „Środę z Profilaktyką” – cotygodniową edukacyjną akcję Narodowego Funduszu Zdrowia dedykujemy przyszłym mamom pod hasłem: Zdrowie kobiet - Ciąża. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

19 maja (piątek) materiał on-line dostępny 24/7
Biuletyn NFZ - Wakacje, o co zadbać zanim się zaczną?

➤ Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Niektórzy spędzą je w domu lub w niedalekiej od niego odległości, dla innych oznaczają wyjazdy i dalekie podróże. Bez względu na to, gdzie poprowadzą nas nasze wakacyjne plany i bez względu na to, czy będziemy je spędzać blisko domu czy wybierzemy się w dalszą podróż, nie zapomnijmy o kilku sprawach, aby odpoczynek stał się przyjemnością, a nie problemem. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

18 maja (czwartek), godz. od 9:30 do 11:30
Cukrzyca - jedna choroba, różne oblicza

Rzeszów ul. Zamkowa 8, Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
sprawdź lokalizację według Google Maps

Cukrzyca nazywana jest „cichym zabójcą”, ponieważ przez wiele lat może nie dawać żadnych niepokojących objawów. W ramach wydarzenia nasi goście z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Analityk medyczny i Dietetyk kliniczny bezpłatnie zbadają i poinformują o uzyskanym poziomie cukru we krwi, udzielą konsultacji omawiając zasady zdrowego odżywiania w zakresie działań profilaktycznych chroniących przed zachorowaniem. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

17 maja (środa) materiał on-line dostępny 24/7
Środa z Profilaktyką - Nadciśnienie tętnicze

➤ Aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Jego bagatelizowanie grozi ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią. Dlatego 17 maja w Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego, Narodowy Fundusz Zdrowia szczególnie zachęca do sprawdzenia swojego ciśnienia. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

17 maja (środa), godz. od 10 do 12
Polipragmazja

Rzeszów ul. Zamkowa 8, Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
sprawdź lokalizację według Google Maps

Polipragmazja, to przyjmowanie co najmniej pięciu leków jednocześnie, co może wywoływać niepożądane efekty. Zaproszony gość, Specjalistka Farmaceutka z Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej podczas indywidualnych konsultacji udzieli informacji na temat zagrożeń wynikających z wielolekowości, zagrożeń wynikających z łączenia leków z suplementami, działań niepożądanych leków, zasad prawidłowego przyjmowania leków, zasad prawidłowego przechowywania leków oraz bezpiecznego stosowanie leków roślinnych. Na stanowisku będzie można ponadto skorzystać z darmowych konsultacji odnośnie doboru urządzeń do nebulizacji, wyjaśnienia czym różni się inhalator od nebulizatora oraz doboru ciśnieniomierzy i porad z zakresu zasad prawidłowego wykonania pomiaru ciśnienia krwi. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

11 maja (czwartek), godz. od 10:30 do 13
Profilaktyka Słuchu

Rzeszów ul. Zamkowa 8, Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
sprawdź lokalizację według Google Maps

➤ Niedosłuch jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń zdrowia u osób dorosłych. Na wydarzeniu, każda zgłaszająca się osoba będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu przeprowadzanego za pomocą urządzenia zwanego audiometrem. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

10 maja (środa), godz. od 10:30 do 13
Nadciśnienie tętnicze – jak zapobiegać, jak leczyć?

Rzeszów ul. Zamkowa 8, Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
sprawdź lokalizację według Google Maps

➤ W ramach wydarzenia we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej Nr 1  w Rzeszowie, nasz Gość udzieli informacji na temat „jak zapobiegać chorobie nadciśnienia tętniczego”. Utworzone stanowisko edukacyjne pielęgniarki koordynującej POZ, umożliwi uzyskanie informacji na temat nadciśnienia tętniczego. Przybliży ważne objawy i sygnały ostrzegawcze, często skorelowane z otyłością i innymi chorobami. Będzie możliwość dokonania pomiaru ciśnienia tętniczego. Osoby zgłaszające się otrzymają dostosowane do ich potrzeb zalecenia do zdrowego trybu życia oraz informacje jak zapobiegać chorobom i gdzie się badać. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

10 maja (środa) materiał on-line dostępny 24/7
Środa z Profilaktyką
-  Astma i Alergia

➤ „Profilaktyka Astmy i Alergii” jest tematem dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia. Alergia jest coraz powszechniejszym schorzeniem, uznanym za problem cywilizacyjny. Nieleczona może prowadzić do astmy. Na alergię choruje w Polsce ok. 12 mln osób, a ponad 4 mln walczy z astmą. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

9 maja (wtorek), godz. od 9 do 12
Ulica Zdrowia

Jarosław Rynek 1, plac przy ratuszu
sprawdź lokalizację według Google Maps

➤ "Ulica Zdrowia” jest częścią programu „Bezpieczny Jarosław”, który ma charakter działań profilaktycznych w sferze społecznej. Wiodącym tematem tego wydarzenie jest promocja zdrowia. Wszyscy chętni mogą skorzystać z bezpłatnych pomiarów poziomu glikemii i pomiaru ciśnienia. Będą mogli również skorzystać z porad dietetyka czy uzyskać informacje na temat różnych programów profilaktycznych. Bardzo istotnym elementem tego wydarzenia jest również możliwość honorowego oddania krwi przez wszystkich zainteresowanych. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.

 

9 maja (wtorek), od godz. 16
Klub Pacjenta

Rzeszów ul. Kochanowskiego 29, Osiedlowy Dom Kultury
sprawdź lokalizację według Google Maps

➤ "Klub Pacjenta" to już kolejne spotkanie, których celem jest popularyzacja wiedzy na temat profilaktyki. Podczas tych wydarzeń mieszkańcy Rzeszowa beda zachęcani do dbania o własne zdrowie poprzez promowanie badań profilaktycznych, prowadzenia zdrowego stylu żucia, aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Będą rozmowy o chorobach cywilizacyjnych, o tym jak możemy się ich ustrzec, jak sobie z nimi radzić. Tradycyjnie spotkanie Klubu Pacjenta obejmować będzie krótkie prelekcje lekarzy i specjalistów, jak również czas na indywidualne rozmowy ze specjalistami oraz bezpłatne badania przesiewowe. Szczegóły dotyczące wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej.