Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Kalendarz Zdrowych Wydarzeń - 9 września 2023

Data: 9 września 2023 (sobota) w godz. od 10:00 do 16:00
Nazwa: Rodzinna Strefa Zdrowia
Miejsce: Parking Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu, sprawdź lokalizację wg Google Maps

 

"Rodzinna Strefa Zdrowia", to wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego by promować zdrowie i znaczenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, w szczególności u dzieci w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Podczas wydarzenia, będzie można uzyskać bezpłatne konsultacje i badania skierowane na potrzeby dzieci w zależności od ich aktualnego wieku jak również i dedykowane dla dorosłych.

Dla dzieci, zaplanowano m.in. pomiary wzrostu i masy ciała, analiza składu masy ciała, pomiar wskaźnika BMI i badanie postawy. Ponadto będzie można wykonać podstawowe badania słuchu i wzroku, skorzystać z konsultacji specjalistów ortopedii, fizjoterapeuty, dietetyka i pielęgniarki. Dorośli będą mogli skorzystać z badań pomiaru ciśnienia i cukru we krwi, porad dietetyka i fizjoterapeuty. Przygotowano informacje o profilaktyce chorób cywilizacyjnych, zakaźnych i onkologicznych.

Zorganizowane zostaną warsztaty, poświęcone aktywności fizycznej i zdrowemu odżywianiu. Organizatorzy liczą również na zainteresowanie szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Więcej szczegółów na stronie internetowej szpitala.

 

Na stanowisku profilaktycznym Podkarpackiego NFZ, doradca NFZ będzie:

  • informował klientów o programach profilaktycznych NFZ i MZ dedykowanych dla jego grupy wiekowej, płci i jednostki chorobowej oraz udzielał szczegółowych informacji o możliwościach zapisu i placówkach realizujących dany program profilaktyczny,
  • rozdawał ulotki i materiały promocyjne dotyczące programów profilaktycznych,
  • pomagał założyć aplikacje w telefonie: mojeIKP oraz mojeFizjo+,
  • zachęcał do korzystania z portalu Diety.NFZ oraz programu "8 tygodni do zdrowia",
  • promował akcję „Środa z Profilaktyką”

Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnobrzegu, ALAB Laboratoria Sp. z o.o., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A..

ZAPRASZAMY

 

plakat informacyjny