logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Świadczeniodawcy

Drukuj

Aktualności

Komunikat dotyczący przekazywania danych statystycznych za 2013 r. – Ratownictwo Medyczne

wt 08 Sty 2013

Dane sprawozdawcze za wykonane świadczenia w ramach umów na 2013 r. będą mogły być przekazywane dopiero po 31 stycznia 2013 r.
Po tym dniu systemy informatyczne Narodowego Funduszu Zdrowia będą obsługiwać komunikat SWIAD w wersji 7.5.0. Świadczenia wykonane w grudniu 2012 r. powinny być sprawozdane w wersji komunikatu 6.4.0.
Jednocześnie informujemy, że w atrybucie //okres-fin-zest-swiadcz@tytul-uprawn (obowiązującym dla świadczeń rozliczanych w ramach umów na 2013 r.) komunikatu SWIAD 7.5.0 możliwe będzie przekazywanie wartości "T" (nieżyjący dawca narządów) oraz "RM" (ratownictwo medyczne dla świadczeń statystycznych z wagą 0). W przypadku przekazania wartości "T" lub "RM" nie wymagane jest podanie dokumentów uprawniających.
Ponadto dla wartości "UP" i "B" atrybutu //okres-fin-zest-swiadcz@tytul-uprawn należy przekazać w atrybucie //okres-fin-zest-swiadcz/of-nfz-min@kod wartość kodu wskazującą na Oddział Wojewódzki, do którego przynależy pacjent.

 

Autor: Violetta Tyczyńska, Zastępca Dyrektora ds. Służb Mundurowych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności