Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Biuletyn NFZ

Co miesiąc wspólnie z dziennikiem Nowiny oraz Super Nowości dzielimy się z Państwem ważnymi informacjami. Docieramy do Was w piątkowych wydaniach gazet pod koniec każdego miesiąca oraz poniżej w wersjach elektronicznych. Przygotowywane łącznie z ekspertami teksty w ramach akcji #SłuchajEksperta poruszają temat profilaktyki i zdrowia, na którym nam wszystkim bardzo zależy.

Zapraszamy do przeczytania, a także poświęcenia chwili na zapoznanie się z:

  • naszą cykliczną akcją „Środa z Profilaktyką
    Wzmacniamy rolę profilaktyki i promocji zdrowia w działaniach Narodowego Funduszu Zdrowia dla pacjentów. Edukujemy, korygujemy błędne przekonania o zdrowiu, wskazujmy mądrą praktykę potwierdzoną naukowo. Przekonujemy, że profilaktyka oraz wczesne wykrywanie chorób ma kluczowe znaczenie dla jakości i długości życia.
  • bezpłatnymi profilaktycznymi programami zdrowotnymi
    Przyznajmy się sami przed sobą, że nie dbamy o swoje zdrowie. Badania profilaktyczne nie cieszą się odpowiednim zainteresowaniem, a my sami trafiamy do lekarza często dopiero wtedy, gdy ból przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu. Wszyscy pamiętamy hasło, że profilaktyka jest tańsza niż leczenie, ale nie bierzemy go sobie do serca. „Tańsza” oznacza oczywiście coś więcej niż wymiar finansowy NFZ. Koszty dojazdu do poradni, szpitala, odwiedzimy rodziny, stres przed zabiegiem. Wielu tych sytuacji można uniknąć, wykonując badania profilaktyczne. Szukajmy pretekstu do skorzystania z badań profilaktycznych, a nie wymówek aby ich nie robić!

 

Czy można odwiedzić NFZ nie wychodząc z domu? Czyli o ułatwieniach dla Klientów słów kilka

Pomoc medyczna podczas ferii? gdzie jej szukać?

Otyłe dziecko, to otyły dorosły... jest sposób, by to zmienić!

Zawał mięśnia sercowego to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce

Od 50 lat znamy sposób na zdrowsze życie, czas zacząć z niego korzystać!

Mamo! Mamo! Mammobus!