Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Świadczeniodawcy

Drukuj

Aktualności

Dostęp do usługi eWUŚ – ważne !!!

śr 02 Gru 2015

Informujemy, że na Portalu Świadczeniodawcy w sekcji „Zarządzanie upoważnieniami do korzystania systemu eWUŚ” została udostępniona funkcjonalność przedłużenia ważności konta administracyjnego do systemu eWUŚ. Funkcjonalność ta nie blokuje uprawnień użytkownika przy składaniu wniosku o przedłużenie ich na kolejne 3 lata - zgodnie z Zasadami korzystania z usługi Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców – usługa eWUŚ.

 Tych z Państwa, u których konto Administratora eWUŚ traci ważność w najbliższym czasie, prosimy o zapoznanie się z instrukcją dotyczącą przedłużenia ważności uprawnień do systemu eWUŚ. Instrukcja dostępna jest pod adresem:

http://www.nfz-rzeszow.pl/informacje-ogolne/informacje/ewus/ w punkcie „Jak uaktualnić uprawnienia do systemu eWUŚ?”.

Funkcjonalność ta dostępna jest tylko dla Administratorów eWUŚ, w związku z czym, aby przedłużyć ważność uprawnień dla Administratora eWUŚ należy na Portal Świadczeniodawcy zalogować się na tego użytkownika.

Administratorzy eWUŚ maja możliwość przedłużenia uprawnień „Operatorom” poprzez „Zablokowanie” i „Nadanie” im ponowne uprawnień. Operacja ta nie wymaga akceptacji po stronie POW NFZ.

Brak odnowienia uprawnień „Administratora” i „Operatora” spowoduje brak możliwości weryfikowania uprawnień za pomocą usługi eWUŚ.

Przypominamy również, że mają Państwo obowiązek wydania nowych dokumentów upoważniających dla administratorów i użytkowników eWUŚ, dla których zostały przedłużone uprawnienia na kolejne 3 lata. Dokumenty te dostępne są na stronie Centrali NFZ :

http://www.nfz.gov.pl/dla-swiadczeniodawcy/ewus/zasady-korzystania-z-ewus/.

– załączniki: Oświadczenie i Upoważnienie dla każdego administratora i operatora eWUŚ.

Prosimy o nie wysyłanie tych dokumentów do POW NFZ. Dokumenty powinny być przechowywane u Świadczeniodawcy.

 

Kontakt:

W sprawach dotyczących zatwierdzania wniosków: tel. 17 86 04 195, 17 86 04 009, 17 86 04 295.

Problemy techniczne związane ze złożeniem wniosku na Portalu Świadczeniodawcy: tel. 17 86 04 105

lub na adres serwis@nfz-rzeszow.pl.

 

Autor: Krzysztof Wróbel Z-ca Dyrektora ds. Ekonomiczno - Finansowych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności