logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Farmaceuci / Lekarze / Pielęgniarki i Położne

Drukuj

Aktualności

E-recepta. Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych

pt 13 Gru 2019

Od 8 stycznia 2020 r. recepty w Polsce będą wystawiane – poza nielicznymi wyjątkami – tylko w postaci elektronicznej. Większość systemów gabinetowych ma już udostępniony moduł e-recepty. Praktyki lekarskie, które nie mają systemów gabinetowych, mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji internetowej – gabinet.gov.pl, która umożliwia wystawianie e-recept. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją krok po kroku, jak zacząć wystawiać recepty w postaci cyfrowej.

Aby wystawiać e-recepty, każda praktyka lekarska musi zarejestrować się na platformie e-zdrowie (P1). Jeżeli prowadzący praktykę lekarską korzysta z systemu gabinetowego, powinien złożyć wniosek przez RPWDL o rejestrację na platformie e-zdrowie (P1), wygenerować prywatne certyfikaty i zaktualizować oprogramowanie o funkcjonalność „e-recepty”.

Jeśli pracownik medyczny nie ma systemu gabinetowego, może skorzystać z bezpłatnej aplikacji internetowej Ministerstwa Zdrowia – gabinet.gov.pl. Korzystając z aplikacji nie musi składać wniosku przez RPWDL o rejestrację w systemie e-zdrowie (P1) — przy pierwszym logowaniu konto w systemie tworzone jest automatycznie (w ten sposób wypełnia się obowiązek podłączenia do systemu). UWAGA, należy to zrobić do 31 grudnia 2019 r.

Instrukcja.

 

Autor: Centrala NFZ
Wszystkie aktualności