logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Świadczeniodawcy

Drukuj

Aktualności

Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny dla dzieci jeździ już pół roku. Sprawdź gdzie będzie jutro

pt 08 Lut 2019

Od lipca 2018 roku, mobilny gabinet stomatologiczny dla dzieci dociera tam gdzie nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy. Dentobus jest profesjonalnym i nowoczesnym w pełni wyposażonym gabinetem zabiegowym, który dysponuje m.in. sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem do badania RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

Udzielane są w nim świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18. Poza leczeniem, możliwa są również wizyty adaptacyjne dotyczące pierwszych wizyt małych dzieci, nauka prawidłowej higieny jamy ustnej, lakierowanie zębów czy badania kontrolne.

W ciągu półrocznego okresu odkąd obowiązuje umowa, którą zawarł POW NFZ, ze świadczeń w dentobusie na terenie naszego województwa skorzystało niemal 2500 dzieci. Najliczniejszą grupę stanowią dzieci 7-letnie oraz w wieku 10-11 lat.

Do tej pory największym zainteresowaniem cieszył się dentobus w gminie Myczkowce, gdzie 250 dzieci skorzystało z wizyty, Harta – 190 dzieci oraz Błażowa – 150 dzieci.

Pełny harmonogram na przyszłe miesiące znajduje się na stronie internetowej POW NFZ w Rzeszowie

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności