logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Świadczeniodawcy

Drukuj

Aktualności

Komunikat w sprawie warunków udzielania i rozliczania dofinansowania informatyzacji przez pielęgniarki i położne

czw 16 Kwi 2020

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina o możliwości składania wniosków o dofinansowanie informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne.

Przedmiotem dofinansowania jest zakup urządzeń informatycznych - komputerów przenośnych wykorzystywanych przez pielęgniarki i położne do wystawiania recept w postaci elektronicznej.

Dofinansowaniem mogą być objęte wydatki poniesione przez uprawnionego świadczeniodawcę w 2020 r., pod warunkiem, że zostały sfinansowane ze środków własnych świadczeniodawcy, przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania i nie były objęte dofinansowaniem z innych źródeł.

W załączniku nr 2 (Specyfikacja dofinansowania) jeden wiersz może dotyczyć tylko jednej pozycji zakupowej FV zadeklarowanej do dofinansowania, w przypadku kilku pozycji zakupowych FV należy uzupełnić każdy wiersz osobno dla każdej pozycji zakupowej FV.

Prosimy również o przesyłanie wypełnionego załącznika nr 2 w formie edytowalnej na adres: dotacje@nfz-rzeszow.pl

Podstawa prawna:

Zarządzenie Nr 42/2020/DEF 20.03.2020 w sprawie warunków udzielania i rozliczania w 2020 r. dofinansowania informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne:
https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-422020def,7154.html

Prosimy o zapoznanie się z  treścią zarządzeń oraz zapraszamy do składania wniosków. 

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności