Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Świadczeniodawcy

Drukuj

Aktualności

Bezpłatne szkolenia online Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

wt 12 Lip 2022

Szanowni Państwo,

 Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji  serdecznie zaprasza Wszystkich Zainteresowanych  na bezpłatne szkolenia online  z zakresu Refundacji leków (HTA), Programów Polityki Zdrowotnej, Wytycznych klinicznych

Szkolenia prowadzone będzie przez doświadczonych wykładowców, tworzących kadrę Agencji, których unikatowa wiedza z zakresu tematyki szkoleń stanowić będzie cenne źródło informacji dla uczestników szkoleń.

Terminy najbliższych szkoleń:

  • Programy Polityki Zdrowotnej: 10-11.08.2022  - Agenda
  • Refundacja leków (HTA): 21.07.2022 - Agenda
  • Wytyczne kliniczne: 22.07.22 - Agenda                                                                                                                                                                                                                           

Cel szkoleń:

  1. Refundacja leków – zaznajomienie uczestników z rolą Agencji, ułatwienie wyszukiwania informacji dot. finansowanych technologii oraz ich skuteczności i bezpieczeństwa. Ponadto, zostanie on wyposażony w podstawową wiedzę z zakresu analiz klinicznych i ekonomicznych.

Szkolenie dedykowane jest – pracownikom podmiotów leczniczych, w tym kadry zarządzające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, pracownikom organów założycielskich dla szpitali i innych podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia, płatnika publicznego oraz przedstawicielom organizacji pacjentów.

  1. Programy Polityki Zdrowotnej – wyposażenie uczestnika:

- w wiedzę z zakresu aktualnego stanu prawnego, związanego z systemem opieki zdrowotnej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących zdrowia publicznego, niezbędnych do prawidłowego przygotowywania i realizowania PPZ na danym terenie;

- przekazana zostanie również wiedza i umiejętności niezbędne do samodzielnego pozyskiwania kompleksowych informacji w zakresie dostępnych dowodów naukowych i rekomendacji niezbędnych do właściwego zaplanowania populacji i interwencji w ramach PPZ, zgodnie z zasadami HTA oraz EBM .

- Szkolenie umożliwi uczestnikom praktyczne zdobycie wiedzy i umiejętności na temat tworzenia projektów PPZ w oparciu o wytyczne AOTMiT oraz tworzenie raportów końcowych z realizacji programu polityki zdrowotnej.

Szkolenie dedykowane jest – przedstawicielom organów założycielskich podmiotów leczniczych, w tym pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, osobom biorącym udział w tworzeniu regionalnej polityki zdrowotnej oraz przedstawicielom organizacji pacjentów.

  1. Wytyczne kliniczne – umożliwi zdobycie wiedzy na temat metodyki tworzenia wysokiej jakości wytycznych klinicznych, oceny wytycznych z wykorzystaniem narzędzia AGREE II oraz procesu opiniowania zaleceń postępowania diagnostyczno-terapeutycznego przez AOTMiT.

Szkolenie dedykowane jest – pracownikom podmiotów leczniczych, w tym kadry zarządzające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, pracownikom organów założycielskich dla szpitali i innych podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia, płatnika publicznego oraz przedstawicielom organizacji pacjentów.

Jak się zapisać na szkolenie?

Krok 1 – wypełnij formularz projektowy dostępny na stronie projektowej: https://power.aotm.gov.pl/rejestracja.php

Krok 2 – prześlij formularz na adres szkolenia@aotm.gov.pl

Odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania udzielimy pod nr tel. 887 830 678 lub adresem mailowym  szkolenia@aotm.gov.pl

Więcej szczegółów na stronie projektowej: www.power.aotm.gov.pl

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności