logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Świadczeniodawcy

Drukuj

Aktualności

Uzupełnienie do artykułu „Pielęgniarki z Rzeszowa pytają, co z obiecanym dodatkiem covidowym. Nie odsyłajcie nas do Ministerstwa Zdrowia” w Gazecie Wyborczej Rzeszów z dnia 19 listopada

czw 19 Lis 2020

Zgodnie z poleceniem Ministra Zdrowia z dnia 1 listopada br. warunkiem przyznania dodatkowego świadczenia pieniężnego jest wykonywanie zawodu medycznego oraz uczestniczenie w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i posiadanie bezpośredniego kontaktu z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w szpitalu II i III poziomu zabezpieczenia szpitalnego. Jednocześnie Oddział Funduszu informuje, że to kierownik uprawnionego podmiotu sporządza i przekazuje do Oddziału NFZ wykaz osób, które w okresie od 1 listopada 2020 r. uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych w bezpośrednim kontakcie z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.”

Pełna treść polecenia Ministra Zdrowia jest umieszczona na stronie Centrali NFZ.

 

Podkarpacki Oddział NFZ jest w stałym kontakcie z wszystkimi placówkami ochrony zdrowia w naszym województwie, również z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Dotychczasowe rozmowy pozwoliły odpowiedzieć na wiele pytań.

Ze względu na ograniczenia czasowe, zorganizowanie wideokonferencji w najbliższych dniach nie jest możliwe, lecz z chęcią pomożemy rozwiać wątpliwości, które trafią do sekretariatu Dyrekcji POW NFZ.

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności