Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

22-26 listopada – Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

pn 22 Lis 2021

W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi.

W tych dniach myślimy o wszystkich wspaniałych ludziach, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym. Krew jest darem bezcennym, najlepszym jaki może podarować człowiek drugiemu człowiekowi.

Równocześnie w tych dniach zachęcamy wszystkich Honorowych Dawców, którzy przebyli chorobę Covid-19 do oddawania osocza. Osocze od ozdrowieńców podawane jest chorym z infekcją COVID-19 w oddziałach szpitalnych w okresie narastania objawów zakażenia. Jeden ozdrowieniec może oddać osocze kilkakrotnie, a więc może pomóc kilku osobom. Osocze można oddać między innymi w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

 

Wszystkim Honorowym Krwiodawcom składamy wyrazy uznania, głębokiego szacunku i wdzięczności. Z głębi serca życzymy zdrowia, pomyślności i powodzenia we wszystkich dziedzinach życia prywatnego, rodzinnego oraz zawodowego.

 

logo akcji

 

Autor: Iwona Karasowska-Stepaniak, Zastępca Dyrektora do spraw Medycznych
Wszystkie aktualności