logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia i porady specjalistów w dziedzinie diabetologii. Bez skierowania, za darmo... 26 stycznia w sobotę, zapraszamy do NFZ w Rzeszowie na Dzień Otwarty. A z racji zbliżających się ferii wydamy również kartę EKUZ.

pn 14 Sty 2019

W ramach Dnia Otwartego pod hasłem „Cukier szkodzi” zapraszamy wszystkich do siedziby NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej. W godzinach od 900 do 1400 dzięki uprzejmości Dyrekcji Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie można będzie BEZPŁATNIE:

- zbadać poziom cukru we krwi,

- zbadać ciśnienie krwi,

- porozmawiać ze specjalistami w zakresie diabetologii.

Wszyscy wiemy, że nadmiar cukru szkodzi, ale jaki jest jego poziom w naszej krwi? Co zrobić, gdy cukru jest za dużo lub za mało? Jaka dieta może pomóc, gdy poziom nie jest prawidłowy? A ciśnienie? Kto z nas mierzy je systematycznie?

W sobotę w godzinach od 900 do 1400 zaproszeni specjaliści zmierzą i podpowiedzą czy z cukrem i ciśnieniem jest u nas wszystko w porządku. Zrobią to za darmo i bez skierowania. Wystarczy chwila, aby poznać dwa parametry, które mają duży wpływ na nasze zdrowie.

Przy okazji pamiętajmy, że 9 lutego na terenie naszego województwa zaczynają się ferie. Wyjeżdżając za granicę Polski warto wziąć ze sobą kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).

Od niedawna karta EKUZ jest ważna dużo dłużej, dzięki czemu w większości przypadków wybrana dzisiaj, będzie ważna nawet podczas kolejnych ferii.

 

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności