logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Dzień otwarty

wt 30 Lip 2019

Podkarpacki Oddział NFZ w Rzeszowie informuje, że z okazji przypadającego w dniach 1-7 sierpnia Światowego Tygodnia karmienia piersią w dniu 2 sierpnia b.r. w piątek w godz.10-14.00 organizujemy Dzień otwarty z bezpłatnymi poradami na temat laktacji, karmienia piersią oraz zalet działających  w naszym województwie Banków Mleka.

Porad będzie udzielał   lekarz specjalista neonatolog oraz Panie  Położne  z kompetencjami udzielania porad laktacyjnych - doradcy laktacyjni. (Personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina  w Rzeszowie.) Dodatkowo informujemy, że  na terenie Podkarpacia w szpitalach realizujących świadczenia z zakresu Położnictwa i Ginekologii w II i III poziomie referencyjności   pracuje ogółem 68 osób z kwalifikacjami edukatora lub doradcy laktacyjnego.

Zapraszamy wszystkie  chętne osoby do skorzystania z takiej formy promocji zdrowia.

Ponadto przypominamy, że już od czerwca br. w siedzibie NFZ w Rzeszowie uruchomiliśmy  dodatkowe Stanowisko dotyczące promocji zdrowia i profilaktyki ,gdzie można skorzystać z porad dietetyka, pielęgniarki specjalistki . Każda  osoba podczas oczekiwania np. na wydanie Karty EKUZ może skorzystać  z  porad dietetyka dotyczących zasad zdrowego żywienia, pomocy przy określeniu wskaźnika BMI czy  wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi ,otrzymać ulotki i materiały promocyjno-edukacyjne oraz informację o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ  .

Codziennie w godzinach od 8-16 można uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdzić Profil Zaufany, oraz założyć Internetowe Konto Pacjenta (IKP), umożliwiające dostęp do historii wizyt lekarskich i zrefundowanych recept.

 

Autor: Iwona Karasowska-Stepaniak, Zastępca Dyrektora do spraw Medycznych
Wszystkie aktualności