Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

„II Podkarpackie spotkania edukacyjno - zdrowotne w obszarze reumatologii”

pt 30 Kwi 2021

Zapraszamy do udziału w dniu 6.05.2021 godz. 9.00-11.00 w wydarzeniu „II Podkarpackie spotkania edukacyjno - zdrowotne w obszarze reumatologii”.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju oraz wynikająca z niej troska o poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego uczestników sprawiły, że postanowiliśmy spotkać się za pośrednictwem łączy internetowych i spotkanie będzie udostępnione na FB Fundacji  „APROBATA’”, Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi.

Jest to wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez Fundację „APROBATA”, które skierowane jest niezmiennie do indywidualnych pacjentów, u których zdiagnozowano choroby reumatyczne, opiekunów i ich rodzin, osób trzecich.

 

Tematem przewodnim Panel I „Reumatologia - czas na wagę zdrowia - okno terapeutyczne” będą nowoczesne rozwiązania w diagnostyce, terapii oraz aktywność osób cierpiących na choroby reumatyczne.

Moderatorem spotkania będzie Jolanta Fień Prezes Zarządu, a do dyskusji zaprosiliśmy:

  • Piotra Dąbrowskiego, Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie reumatologii na Podkarpaciu
  • lek. med. Ewę Tereszkiewicz, Specjalistę Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • mgr Macieja Barana, fizjoterapeutę
  • gościa specjalnego, Natalię Barańską, dziennikarkę, prezenterkę oraz modelkę, chorą na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów

Tematem przewodnim Panel II „5 maja Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych” będą kwestie dostępności e-urzędów, jako ułatwienia w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych.

Moderatorem spotkania będzie Alicja Kochanowicz-Grabuś Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, a do dyskusji zaprosiliśmy:

  • Agnieszkę Ulak Specjalistę ds. promocji i informacji Oddział Podkarpacki
  • Rafała Śliża Rzecznika Prasowego NFZ Podkarpacki Oddział w Rzeszowie
  • Beatę Misków  przedstawicielka Rampa - Pokonujemy Bariery
  • gościa specjalnego, Piotra Garbowskiego, paraolimpijczyka mistrza Polski w biathlonie osób niewidomych i słabowidzących.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny
Spotkanie zorganizowane dzięki wsparciu Roche Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Wychodząc naprzeciw środowiska osób niedosłyszących oraz dostosowaniu się do ustawy z dnia 19 lipca 2019 r., o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami zapewnimy tłumacza języka migowego. Spotkanie dostosowane dla potrzeb osób niedosłyszących. Tłumaczem języka migowego będzie Katarzyna Hul.

Plakat

 

Autor: Iwona Karasowska-Stepaniak, Zastępca Dyrektora do spraw Medycznych
Wszystkie aktualności