logo obrazek logo 100-lecie Niepodległości Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Konferencja prasowa dotycząca podpisania porozumienia Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego z lekarzami rezydentami

pt 09 Lut 2018

W dniu 9.02.2018  o godz. 12.00 w siedzibie POW NFZ W Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa Dyrekcji NFZ z udziałem Pani Poseł Krystyny Wróblewskiej członka Komisji Zdrowia w Sejmie  oraz Pani Jolanty Tomczyk-Fila Z-cy Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Zaproszonym Dziennikarzom przekazano ustalenia z podpisanego porozumienia. Najważniejszym elementem porozumienia jest przyspieszenie corocznego wzrostu nakładów i sprawniejsze osiągnięcie poziomu 6% PKB już w 2024 roku oraz zwiększenie wydatków na wynagrodzenia lekarzy od 1 lipca 2018, przyspieszenie wdrażania e-dokumnetacji,  odbiurokratyzowanie sfery ochrony zdrowia, zwiększanie ilości kształconych lekarzy.  Te działania oznaczają  bezpośrednią poprawę warunków pracy i płacy  dla lekarzy ,a także innych   pracowników medycznych, lepszą jakość i dostępność służby zdrowia. Po serii spotkań Ministra Zdrowia z lekarzami udało się osiągnąć kompromis, na którym zyskają pacjenci i system opieki zdrowotnej w całym kraju – w tym również w naszym regionie.

 

Autor: Iwona Karasowska-Stepaniak, Zastępca Dyrektora do spraw Medycznych
Wszystkie aktualności