logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Profilaktyczne badania dla kobiet w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

pt 25 Paź 2019

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza wszystkie panie na bezpłatne badania profilaktyczne bez skierowania. W programie m. in. konsultacje z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, badania EKG, mammografia oraz cytologia.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 26.10.2019 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Centrum Diagnostycznym – Przychodni Specjalistycznej przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Dla wszystkich Pań dostępne będą m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem z użyciem dermatoskopu. Na miejscu będzie obecny również dietetyk, który wykona pomiary indeksu masy i wagi ciała (BMI).

Dodatkowo, pacjentki będą mogły bezpłatnie zrobić badania EKG, wykonać pomiary ciśnienia i glukozy we krwi oraz skorzystać z testów diagnostycznych na obecność bakterii helicobacter pylori (odpowiedzialnych za powstawanie wrzodów żołądka).

Ponadto, w ramach programu NFZ Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii. Cytologię mogą wykonać kobiety w wieku 25-59, które nie badały się w ciągu ostatnich 3 lat. Badania mammograficzne przeznaczone są dla Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii.

Oprócz tego, dla wszystkich zainteresowanych, doświadczona położna przeprowadzi szkolenie z samobadania piersi.

Dodatkowo Panie będą mogły otrzymać bony na wybrane badania z rabatem do 65%:
- bony na usg piersi w cenie 40 zł
- bony na densytometrię w cenie 30 zł (z opisem) lub 25 zł (bez opisu)
- bony na boreliozę w cenie 20 zł
- bony na lipidogram w cenie 15 zł
- bony na morfologię z żelazem w cenie 5 zł

Skierowanie na badania nie jest wymagane.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do rodzin z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Celem akcji „Zdrowa rodzina na jesień” jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców do wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych.

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności