Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

,,Tętni w nas dobro” – letnia edycja zbiórki krwi w Zbydniowie

wt 07 Cze 2022

Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy i Mieszkańcy Zbydniowa serdecznie zapraszają do udziału w zbiórce krwi, w ramach akcji: ,,Tętni w nas dobro”.

Podstawowe informacje:
Data:
18 czerwca (sobota) 2022 r.,
Miejsce: budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie, ul. Ks. Nai 1,
Godzina: 9-13 (są to godziny rejestracji krwiodawców, natomiast sam pobór krwi będzie trwał do ostatniego zarejestrowanego).

Pobór krwi przeprowadzi wyjazdowa ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, w zaparkowanym przed budynkiem remizy krwiobusie.

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18-65 lat, legitymujący się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL (może to być dowód osobisty lub paszport).

Każdy chcący oddać krew powinien:
- być wypoczęty,
- przed oddaniem krwi spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek,
- wypić 1,5 do 2 litrów płynów w dniu poprzedzającym oddanie,
- nie spożywać alkoholu w dniu poprzedzającym oddanie,
- ograniczyć palenie papierosów,
- ważyć co najmniej 50 kg,(dysproporcja pomiędzy wagą a wzrostem może być przyczyną dyskwalifikacji),
- posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go.

W czasie naszego wydarzenia będziemy również prowadzić zbiórkę darów dla Podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Będziemy zbierać: środki czystości (proszki, płyny do płukania chemię do sprzątania itd.), chemię osobistą (szczoteczki i pasty do mycia zębów, dezodoranty, płyny do kąpieli, szampony itd.) i słodkości (owoce, słodycze, napoje, herbatę itd.).

Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, by akcja miała bezpieczny i sprawny przebieg.
Zapewnimy:
- posiłek regeneracyjny,
- ciasto i słodkości,
- kawę, herbatę i napoje,
- słodki upominek dla każdego uczestnika,
- niezbędne środki ochrony osobistej.
 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie Państwo na plakatach informacyjnych, pod numerem telefonu: 697-364-572 i na profilu wydarzenia na Facebook'u pod nazwą: "Tętni w nas dobro" – letnia edycja zbiórki krwi w Zbydniowie.

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszamy i zachęcamy do udziału w naszej zbiórce.

Inicjatywa pod nazwą ,,Tętni w nas dobro” – letnia edycja zbiórki krwi w Zbydniowie realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

plakat informacyjny

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności