logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Wyjaśnienie do reportażu „Wojownicy” Pani Grażyny Bochenek z dnia 06.05.2019 r.

śr 08 Maj 2019

W związku z publikacją reportażu „Wojownicy” w radio Rzeszów w dniu 6 maja br., koniecznym staje się poczynienie pewnych wyjaśnień, bez których tekst może wprowadzać słuchacza w błąd.

Otóż świadczenia z zakresu wentylacji mechanicznej, z których korzysta pacjent są realizowane łącznie ze świadczeniami rehabilitacji w domu pacjenta. O ilości zabiegów i ich częstotliwości decyduje lekarz, pod którego opieką przebywa pacjent.

Ponadto zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia, które pacjent otrzymał w styczniu tego roku, w sytuacjach wyjątkowych (jak ta opisana), możliwe jest sfinansowanie przez NFZ dodatkowo rehabilitacji w domu pacjenta, jednak z takiej formy pomocy pacjent do tej pory ani nie skorzystał ani nie zwrócił się do NFZ z prośbą o pomoc w takim zakresie.

Nadmienić warto, iż jako osoba z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności ma prawo do korzystania ze wszystkich świadczeń poza kolejnością, a w przypadku rehabilitacji również bez limitów finansowych.

Odnośnie oddziału całodobowej rehabilitacji w placówce w Tajęcinie, informujemy, że nie posiada ona umowy z POW NFZ na udzielanie takich świadczeń.

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności