Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Zaproszenie do odwiedzenia naszego stanowiska profilaktyki 9 maja w Jarosławiu

pn 08 Maj 2023

Data: 9 maja 2023 (wtorek) w godz. od 9:00 do 12:00

Nazwa: Ulica Zdrowia
Miejsce: Jarosław (plac przy ratuszu), Rynek 1, sprawdź lokalizację wg Google Maps

 

Wydarzenie to, już od kilku lat realizowane jest cyklicznie. Zawsze zaczyna się w każdy pierwszy wtorek miesiąca od kwietnia do października na ulicy w Jarosławiu.
Mając na uwadze wieloletnią współpracę, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Jarosławia ponownie weźmiemy udział w w tegorocznej edycji planowanego przedsięwzięcia pod nazwą "Ulica Zdrowia”.

Ulica Zdrowia” jest częścią programu „Bezpieczny Jarosław”, który ma charakter działań profilaktycznych w sferze społecznej.
Wiodącym tematem tego wydarzenie jest promocja zdrowia. Wszyscy chętni mogą skorzystać z bezpłatnych pomiarów poziomu glikemii i pomiaru ciśnienia. Będą mogli również skorzystać z porad dietetyka czy uzyskać informacje na temat różnych programów profilaktycznych.
Bardzo istotnym elementem tego wydarzenia jest również możliwość honorowego oddania krwi przez wszystkich zainteresowanych.

Na stanowisku profilaktycznym Podkarpackiego NFZ, doradca NFZ będzie:

  • informował klientów o programach profilaktycznych NFZ i MZ dedykowanych dla jego grupy wiekowej, płci i jednostki chorobowej oraz udzielał szczegółowych informacji o możliwościach zapisu i placówkach realizujących dany program profilaktyczny,
  • rozdawał ulotki i materiały promocyjne dotyczące programów profilaktycznych,
  • pomagał założyć aplikacje w telefonie: mojeIKP oraz mojeFizjo+,
  • zachęcał do korzystania z portalu Diety.NFZ oraz programu "8 tygodni do zdrowia",
  • promował akcję „Środa z Profilaktyką”

Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, PSSE w Jarosławiu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Europejski Instytut Podologiczny, Marmed – badanie słuchu oraz jarosławskie „Amazonki”.

 

Autor: Iwona Karasowska-Stepaniak, Zastępca Dyrektora do spraw Medycznych
Wszystkie aktualności