Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Zaproszenie na przekazanie Daru Serca od byłych pacjentów dla obecnych pacjentów onkologicznych w Brzozowie

śr 01 Cze 2022

Nadzieja przychodzi do pacjenta wraz z drugim człowiekiem.

W dniu 3 czerwca 2022 roku zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, przekazanie Daru Serca od byłych pacjentów dla obecnych pacjentów onkologicznych.

Choroba dotyka nie tylko tkanki, ale umysł i duszę człowieka. Cały proces leczenia pacjenta składa się z dwóch części: leczenia medycznego i leczenia w sferze emocjonalnej. Fundacja „Pokonaj raka” od wielu lat realizuje projekty z udziałem pacjentów, aby pokazać że raka można pokonać i wrócić do życia pełnego pasji i marzeń. Są to różne formy aktywności dokumentujące życie po chorobie nowotworowej.

Dzwon życia ma dawać radość tym, którzy w niego uderzą kończąc etap leczenia i nadzieję pacjentom, którzy go usłyszą, a lekarzom satysfakcję.

Każdy z nas ma wpływ na swoje życie, poprzez aktywność, zdrowe odżywianie, korzystanie z programów profilaktycznych czy pozytywnego nastawienia. Wiedza i profilaktyka są kluczem do zdrowia – podkreśla Katarzyna Gulczyńska, Prezes Fundacji „Pokonaj raka”.

W projektach realizowanych przez Fundację „Pokonaj raka” biorą udział pacjenci, lekarze czy urzędnicy związani z ochroną zdrowia. Otrzymujemy wsparcie wybitnych osobistości ze świata sportu, jak Czesław Lang, Tadeusz Mytnik, Wojtek Bógdał, czy kadra polskich himalaistów.

Wydarzenie „Nadzieja przychodzi do pacjenta wraz z drugim człowiekiem” swym Patronatem Honorowym objął Pan Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

plakat informacyjny

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności