logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Pacjenci

Drukuj

Aktualności

Zwiększenie finansowania Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej a czas oczekiwania

wt 16 Paź 2018

Zwiększenie finansowania Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej a czas oczekiwania.

Dzięki przekazaniu dodatkowych niemal 7 milionów zł na sfinansowanie świadczeń w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej (głównie badania specjalistyczne i poradnie, do których średni czas oczekiwania był najdłuższy) udało się zmniejszyć liczbę osób oczekujących w ciągu tylko jednego miesiąca (porównanie sierpnia i września br.) we wszystkich tych świadczeniach o ponad 3 tysiące pacjentów.

Np. w przypadku alergologii dziecięcej liczba małych pacjentów oczekujących na pierwszą wizytę zmniejszyła się z 993 na 436 a w poradniach okulistycznych, liczba oczekujących zmniejszyła się o ponad 1000 pacjentów. Największą zmianę zanotowano jednak w przypadku Rezonansu Magnetycznego. To badanie było jednym z tych świadczeń, na które czas oczekiwania na terenie naszego województwa był wyjątkowo długi. Dzięki dodatkowym prawie 1,9 miliona zł, udało się zmniejszyć liczbę oczekujących o prawie 1,5 tysiąca osób.

Ponadto we wrześniu wykonano również więcej świadczeń niż w sierpniu. Przyjęto 67% więcej pacjentów w poradni reumatologicznej dla dzieci, 54% więcej pacjentów w poradniach neurologicznych dla dzieci czy 46% więcej w poradniach logopedycznych.

 

Autor: Robert Bugaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z siedzibą w Rzeszowie
Wszystkie aktualności