Narodowy Fundusz Zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia

Pacjenci

Drukuj

Lecznictwo uzdrowiskowe

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie informuje, że skierowania na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową, nie zostaną rozpatrzone w terminie 30 dni od dnia ich wpływu  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011r. (Dz. U. nr 142 poz. 835) w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitacje uzdrowiskową.

          Termin późniejszego rozpatrzenia skierowań nie powoduje wydłużenia okresu oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe, gdyż termin liczony jest od dnia wpływu skierowań do oddziału Funduszu.

 

Uprzejmie informujemy, iż w związku z ustawą o ochronie danych osobowych pracownicy Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego nie udzielają telefonicznych informacji na temat składanych skierowań na leczenie uzdrowiskowe. Taką informację można uzyskać jedynie w formie pisemnej – na wniosek, bądź zgłaszając się osobiście z dokumentem tożsamości w siedzibie POW NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8. Telefonicznie udzielane są informacje wyłącznie na temat miejsca w kolejce oczekujących w danym zakresie, profilu, zasad i procedur obowiązujących w lecznictwie uzdrowiskowym.